fbpx

Останні новини

Кредитний квиток 1000 рублів Тимчасового уряду 1917 року

Випускалися до 1922 року Урядом РРФСР. У центрі банкноти під написами видно знак свастики. Свастика – індійський та тибетський символ родючості, широко використовувалася в буддійській символіці. Бонистика по-різному пояснює його появу.

Альтмашлик

Копія дуже рідкісної монети Кримського Ханства. Хан Шагін Ґерай хотів торгувати з Росією і став в 1777 році карбувати «ханський рубль» – Альтмашлик. Вага монети досягав 22 грам – рівний рублю Катерини II, але в 1783 році Крим був приєднаний у Росії.

Пряслиця

Пряслиця з каменю, вагою близько 20 грам, знаходили в скарбах разом з іншими грошима. Вони служили грошовими одиницями XI-XIII ст., В так званий «безмонетний період», коли кількість металевих монет в Київській Русі різко зменшилася. У побуті вони застосовувалися при ручній пряжі.

Монети Андорри

Парламентська князівство Андорра – маленька держава між Іспанією і Францією. Розташована в горах, утворилася в 805 році на місці поселень контрабандистів. Населення – 90 тисяч осіб. Зараз Андорра – зона безмитної торгівлі та славиться своїми магазинами, гірськолижними курортами і термальними джерелами. Грошова одиниця – євро (€).

Чеканить власні монети, але невеликим тиражем. Вони є рідкістю нумізматики!

На виставці представлені 8 традиційних для Єврозони монет від 1 цента до 2 € – на реверсі зображено пам’ятні місця і тварини Андорри. У центрі на фото знаходиться пам’ятна монета 2 €, присвячена парламенту князівства.

Талер «Марії Терезії». Срібло 28,57 грам, м. Кременець, 1742 рік.

Видатна особистість XVIII століття, імператриця Священної Римської імперії, королева і герцогиня семи держав, що увійшли згодом в Австро-Угорську імперію. Царювання Марії Терезії – час великих внутрішніх реформ і час Просвітництва. Вона мала 16 дітей і успішно керувала величезною державою.

Талер Марії Терезії почав карбувати в 1741 році. Після смерті імператриці в 1780 році, він продовжував карбувати з цією датою. Його чеканили майже всі монетні двори Європи, в Індії, Китаї, Бразилії, США, на Азорських островах, в Мозамбіку, Мадагаскарі, Еритреї, Джибуті. Карбували приватні компанії.

До 2000 року було викарбовано 389 млн талерів. Це один з найбільших тиражів монет в світовій практиці.

Нас радять!

Один з міських путівників – tourdnepr.com розповів про нашу виставку на своєму ресурсі.

За сприяння ПАТ «АБ« РАДАБАНК »проходить захоплююча нумізматична виставка. Екскурсію веде один з акціонерів банку Городницький Ігор Зіновійович, який є колекціонером-нумізматом і прекрасно розбирається в історії грошового обігу на території сучасної України.

На виставці Ви зможете побачити монети з часів VI століття нашої ери, незважаючи на те, що гроші на території сучасної України з’явилися тільки в VIII столітті з утворенням держави Київська Русь. Причини такого розтягнутого в століттях появи грошових одиниць Ви зможете дізнатися, відвідавши виставку.

Наша виставка У ТОП-10 музеїв Дніпра!

Журналісти Dnepr.Info зібрали для вас десятку найцікавіших, найновіших і найбільш незвичайних музеїв Дніпропетровська.

І виставка монет «Історія грошового обігу на території України» увійшла в ТОП 10.

Нас вже відвідали групи з понад 100 навчальних закладів, всього більше 1000 чоловік. Не упускайте свою можливість БЕЗКОШТОВНО відвідати захоплюючу й пізнавальну виставку.

Запишіться прямо зараз!

Нас можна знайти у Вікіпедії

Виставка «Історія грошового обігу на території України» – один з музеїв Дніпра, в якому зібрана колекція монет і паперових грошей, що перебували в обігу на території України з епохи античності до наших днів. Свідчить всесвітня енциклопедія – Вікіпедія.

Колекція люб’язно надана одним з акціонерів РАДАБАНК – Городницький Ігорем Зіновійовичем, який і проводить лекцію під час екскурсії.

Top