fbpx

Останні новини

Нові правила відвідання виставки «Історія грошового обігу на території України»!

Шановні відвідувачі! Турбуючись про Вас та Ваше здоров’я ми дещо змінили правила відвідання нашої виставки «Історія грошового обігу на території України».

Ми, як і раніше, раді Вас бачити на виставці, проте вимушені робити певні обмеження, а саме:

  • Виставку можна відвідувати лише у захисній масці;
  • Ми зменшили кількість осіб, які одночасно можуть відвідати виставку, до 10 осіб (мінімальна кількість — 5 осіб).

Як і раніше, виставка працює безкоштовно. Записуватися необхідно заздалегідь. Нагадуємо, що мінімальний вік відвідувачів — 15 років.

Виставка «Історія грошового обігу на території України» — це авторська виставка від колекціонера-нумізмата Ігоря Зіновійовича Городницького, котру він збирав більш ніж 30 років. Експозиція нараховує близько 1300 монет і 150 грошових знаків. На виставці представлені монети грецьких колоній північного Причорномор’я, Римської і Візантійської імперій, арабські дирхеми, Київська гривня, гроші Золотої Орди, Речі Посполитої, РРФСР, СРСР, банкноти України 1917-1919 років, а також окупаційні гроші України 1941-1944 років. Окремим стендом на виставці представлені монети усіх країн Європи (у тому числі Єврозони), що знаходяться зараз в обороті.

Виставка працює у Дніпрі на вул. Володимира Мономаха, 5.

Час роботи виставки: з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 16.00; в суботу — з 11.00 до 15.00.

Загальна тривалість екскурсії та лекції: 1-1,5 години.

Нові надходження (березень – липень 2020 року)

Завдяки карантину вдалося розширити та суттєво поповнити навісний стенд, що включає банкноти центральної Ради УНР, Української держави (Гетьманату), Директорії УНР, місцеві випуски банкнот 1917-1923рр., а також Окупаційні гроші України.

З’явився новий стенд «Банкноти західної України», що охопив період від закінчення Першої світової війни до початку Другої.

У розділі «Окупаційні гроші України» є копія дуже рідкісної банкноти Рейхкомісаріату України 2 карбованця (ZWEI KARBOWANEZ), яка була надрукована в 1942 році, але в обіг не надійшла. Існує версія, що склад, який перевозив ці купюри, підірвали партизани.

На виставці також представлена нова пам’ятна монета НБУ – “1075 років з часів правління княгині Ольги”.

Кредитний квиток 1000 рублів Тимчасового уряду 1917 року

Випускалися до 1922 року Урядом РРФСР. У центрі банкноти під написами видно знак свастики. Свастика – індійський та тибетський символ родючості, широко використовувалася в буддійській символіці. Бонистика по-різному пояснює його появу.

Альтмашлик

Копія дуже рідкісної монети Кримського Ханства. Хан Шагін Ґерай хотів торгувати з Росією і став в 1777 році карбувати «ханський рубль» – Альтмашлик. Вага монети досягав 22 грам – рівний рублю Катерини II, але в 1783 році Крим був приєднаний у Росії.

Пряслиця

Пряслиця з каменю, вагою близько 20 грам, знаходили в скарбах разом з іншими грошима. Вони служили грошовими одиницями XI-XIII ст., В так званий «безмонетний період», коли кількість металевих монет в Київській Русі різко зменшилася. У побуті вони застосовувалися при ручній пряжі.

Монети Андорри

Парламентська князівство Андорра – маленька держава між Іспанією і Францією. Розташована в горах, утворилася в 805 році на місці поселень контрабандистів. Населення – 90 тисяч осіб. Зараз Андорра – зона безмитної торгівлі та славиться своїми магазинами, гірськолижними курортами і термальними джерелами. Грошова одиниця – євро (€).

Чеканить власні монети, але невеликим тиражем. Вони є рідкістю нумізматики!

На виставці представлені 8 традиційних для Єврозони монет від 1 цента до 2 € – на реверсі зображено пам’ятні місця і тварини Андорри. У центрі на фото знаходиться пам’ятна монета 2 €, присвячена парламенту князівства.

Талер «Марії Терезії». Срібло 28,57 грам, м. Кременець, 1742 рік.

Видатна особистість XVIII століття, імператриця Священної Римської імперії, королева і герцогиня семи держав, що увійшли згодом в Австро-Угорську імперію. Царювання Марії Терезії – час великих внутрішніх реформ і час Просвітництва. Вона мала 16 дітей і успішно керувала величезною державою.

Талер Марії Терезії почав карбувати в 1741 році. Після смерті імператриці в 1780 році, він продовжував карбувати з цією датою. Його чеканили майже всі монетні двори Європи, в Індії, Китаї, Бразилії, США, на Азорських островах, в Мозамбіку, Мадагаскарі, Еритреї, Джибуті. Карбували приватні компанії.

До 2000 року було викарбовано 389 млн талерів. Це один з найбільших тиражів монет в світовій практиці.

Нас радять!

Один з міських путівників – tourdnepr.com розповів про нашу виставку на своєму ресурсі.

За сприяння ПАТ «АБ« РАДАБАНК »проходить захоплююча нумізматична виставка. Екскурсію веде один з акціонерів банку Городницький Ігор Зіновійович, який є колекціонером-нумізматом і прекрасно розбирається в історії грошового обігу на території сучасної України.

На виставці Ви зможете побачити монети з часів VI століття нашої ери, незважаючи на те, що гроші на території сучасної України з’явилися тільки в VIII столітті з утворенням держави Київська Русь. Причини такого розтягнутого в століттях появи грошових одиниць Ви зможете дізнатися, відвідавши виставку.

Top